Spotkanie autorskie z Mikołajem Konkiewiczem

Rozmowa o najnowszym tomiku poezji Podloty

Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór w trakcie spotkania autorskiego Mikołaja Konkiewicza, podczas którego poznaliśmy lepiej książkę poetycką Podloty wydaną przez Fundacja cz(art) Krzywogońca, a także jego pozostałą część twórczości – hip hop i fotografię.

Tomik poezji Podloty powstawał w oczekiwaniu na narodziny drugiego syna.

„Mikołaj Konkiewicz, rozpoczyna zbiór wierszy słowami:

kiedyś co drugi oddech należał do Ciebie
wdech i wydech
przypływ i odpływ
(Latająca ryba)
I cóż można więcej powiedzieć, napisać? W tym lirycznym monologu zawarta jest próba wypowiedzenia najistotniejszej formuły istnienia. Naszego „teraz”, bo „przedtem” już było, a „potem” może nie nadejść. Te zdawałoby się niepozorne, oczywiste słowa, stwierdzenia zawierają głęboki sens.”
… Beata Morzyńska Wrzosek
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Mikołajem Konkiewiczem, podczas którego będzie można lepiej poznać jego najnowszy tomik Podloty. Wydarzenie odbędzie się 30.11.2023 o godz. 19.00.
Mikołaj Konkiewicz (1991) – poeta, fotograf, raper. Absolwent studiów magisterskich na kierunku Fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Debiutował tomikiem „Dystans ucieczki” (2019). Laureat licznych konkursów poetyckich, między innymi 38. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej czy 51. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Rubinową Hortensję”.
Zawodowo jest fotografem reportażowym i teatralnym, a także zajmuje się pisaniem o fotografii. Uczestnik prestiżowych festiwali fotograficznych, takich jak Noorderlicht Photography w Groningen, Photomonth w Krakowie czy 9. Biennale Fotografii w Poznaniu. Członek duetu hip-hopowego Krzyk Miejskich Ptaków.
Prywatnie tata Tobiasza i Jeremiasza, zakochany w ich mamie Paulinie.

fot. Grażyna Grassa Nowacka i Paulina Konkiewicz

previous arrow
next arrow
Slider
Poniżej znajdziecie także nagrania Mikołaja Konkiewicza w ramach zespołu Krzyk Miejskich Ptaków